TIM

Upoznajte članove našeg tima

Nataša Simić

Viša naučna saradnica, Institut za psihologiju, Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu

Njena osnovna polja ekspertize su inkluzivno i multikulturalno obrazovanje, profesionalni razvoj nastavnika, učenička motivacija i dobrobit. Od 2020. je nacionalni koordinator Erasmus+ projekta Illumine – Zajednica za istraživanje i deljenje nastavnih metoda koje se zasnivaju na podacima. Od 2010. godine angažovana je u nastavi na nekoliko kurseva pri Centru za obrazovanje nastavnika na Filozofskom fakultetu u Beogradu, a od 2021. Godine angažovana je na kursevima iz oblasti psihologije obrazovanja na Državnom Univerzitetu u Novom Pazaru.

Danijela S. Petrović

Redovna profesorka, Odeljenje za psihologiju, Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu

Angažovna je u nastavi više kurseva iz oblasti psihologije obrazovanja i komunikacije. Njena osnovna polja ekspertize su interkulturalno i inkluzivno obrazovanje, liderstvo u obrazovanju, profesionalni razvoj nastavnika, komunikacijske veštine, rešavanje konflikata i medijacija. Bila je rukovodilac Tempus projekta “Master program liderstvo u obrazovanju” (EdLead) – 543848-TEMPUS-1-2013-1- RS-TEMPUS-JPCR i Comenius projekta “E-škola za održivi razvoj u Dunavskom regionu” (eSchool4s) – 539075-LLP-1-2013-1-DE-COMENIUS-CNW , kao i nacionalna koordinatorka Međunarodne studije učenja i nastave TALIS 2013 (OECD). Trenutno rukovodi projektom “Interpersonalni konflikti i stilovi rešavanja – Individualne i kroskulturalne razlike (ICARS) koji finansira Fond za nauku Republike Srbije (Program DIJASPORA, #6504146), a koji se završava u avgustu 2023. godine.

Natalija Ignjatović

Istraživač saradnik, Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu

Njena primarna istraživačka interesovanja su mentalno zdravlje, razvojna psihologija i psihopatologija. Kao doktorantkinja na Odeljenju za psihologiju, aktuelno se bavi ispitivanjem mogućnosti procene patologije ličnosti u adolescenciji. U okviru školskog konteksta, radila je na razvoju i implementaciji projekata fokusiranih na mentalno zdravlje mladih i diskriminaciju u pet evropskih zemalja. Od 2021. član je tima Erasmus+ projekta Illumine – Zajednica za istraživanje i deljenje nastavnih metoda koje se zasnivaju na podacima.

Jovan Radosavljević

Istraživač saradnik, Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu

Njegova primarna interesovanja su razvojna psihologija, psihologija obrazovanja, mentalno zdravlje, marginalizovane grupe i institucionalni uticaji na formiranje identiteta. Kao doktorand na odeljenju za psihologiju, trenutno piše tezu o narativnom identitetu adolescenata na rezidencijalnom smeštaju. Pored istraživačkih projekata, ima i iskustvo rada u obrazovnom sistemu, kao nastavnik psihologije i školski psiholog. 

Milena Belić

Docent na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru

Od 2008. godine zaposlena je na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru, gde je 2021. izabrana u zvanje docenta. Njena glavne oblasti interesovanja i istraživanja su psihologija ličnosti i socijalna psihologija. Interesuje se i za odnos ličnost-socijalna sredina u školskom okruženju. Učestvovala je na više domaćih i međunarodnih skupova i autorka je više radova u zbornicima i časopisima.

Đerđi Erdeš-Kavečan

Profesor strukovnih studija, Visoka škola za obrazovanje vaspitača i trenera, Subotica

Pre rada na Visokoj školi za obrazovanje vaspitača i trenera u Subotici, bila je zaposlena kao docent na Studijskoj grupi Psihologija Departmana za Filozofske nauke Državnog Univerziteta u Novom Pazaru. Njena primarna istraživačka interesovanja su vezana prevashodno za oblast porodične, razvojne i pedagoške psihologije. Objavila je preko 50 naučnih radova i objavila udžbenik pod nazivom: Psihologija porodice – teorije i istraživanja. Recenzent je naučnih radova u nekoliko domaćih i svetskih zbornika i časopisa i učestvovala u odbrani preko 30 završnih Master radova, što kao mentor, što kao član komisije. Tokom karijere učestvovala je u mnogobrojnim naučnim projektima, kao i projektima razvojnih programa lokalnih zajednica.  

Hana Sejfović

Asistent na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru

Njena glavna istraživačka interesovanja uključuju majndfulnes, mentalno zdravlje i kreativnost. Kao doktorant na Odseku za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, trenutno istražuje efikasnost intervencija zasnovanih na majndfulnesu na adolescentima u školskim uslovima. Od 2019. godine je angažovana na kursevima kliničke psihologije na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru.

Svetlana Jović

Docent, Katedra za razvojnu psihologiju, Odsek za psihologiju Državnog univerziteta u Njujorku (SUNY Old Westbury)

Kao sociokulturnoj psihološkinji, glavna područja ekspertize su joj različite metode kritičke sociokulturne analize, uključujući narativnu, sociolingvističku, vizuelnu i prostornu analizu. Dr. Jović se bavi istraživanjem socio-kognitivnog razvoja mladih u izazovnim kontekstima kao što su siromaštvo, migracije i iskustva diskriminacije. Ona proučava uticaj društvene nejednakosti na ljudski razvoj, iz perspektive ljudskog potencijala i rezilijentnosti.

Anida Vrcić Amar

Docent na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru

Angažovana je u nastavi na više kurseva u oblasti kliničke psihologije, psihopatologije, mentalnog zdravlja i psihoterapije. Njena osnova ekspertiza vezana je za tretman i psihološke korelate postpartalne depresije. Posebno interesovanje vezano je za domen pozitivne psihologije. Aktivna je u zajednici u kojoj živi i učesnica je mnogih projekata nevladinog sektora. Učestvovala je na više domaćih i međunarodnih konferencija, autorka je nekoliko radova u časopisima i zbornicima.