Završena je prva godina projekta NIdEA!

Podelite ovu vest:

Prva godina projekta NIdEA, koji finansira Fond za nauku Republike Srbije, u okviru programa IDENTITETI, uspešno je završena! Tokom ove dinamične i ispunjene godine, ostvarena je saradnja sa 20 srednjih škola iz različitih regiona u Srbiji. U prvoj istraživačkoj fazi prikupljeni su podaci od 1846 učenika, 409 nastavnika i 617 roditelja. Tokom druge istraživačke faze prikupljeni su narativi od 380 učenika. Ostvareno je učešće na 6 konferencija, a radovi su prihvaćeni na još tri. Dva naučna članka su u štampi, u dva različita časopisa. Članovi tima su učestvovali na dve tribine i imali jedno televizijsko gostovanje. Uspostavljena je saradnja sa stručnim saradnicima različitih škola, koji su podržani da organizuju aktivnosti sa učenicima u cilju promocije multikulturalnosti.